אחסון אתרים: שאלות שלא העזתם לשאול

אחסון אתרים הוא כיום שירות חיוני לעסקים רבים, מאחר שאתרים עסקיים נפוצים כל כך. אלה חמש שאלות שלא תמיד שואלים לפני התחלת עבודה עם ספק מסוג זה ומומלץ לשאול:

האם אחסון בחינם משתלם?

החלטה ראשונית משמעותית מאוד, היא האם לבחור באחסון אתרים שמוצע בחינם? ייתכן שהשירות מוצע בחינם, מסיבה סבירה – למשל כהטבה למי שרוכש חבילת שירותים אחרים של החברה. עם זאת, לרוב חד משמעית מומלץ להימנע מכך, בגלל שורת סיבות ובעיקר הצגת פרסומות (נראה לא מקצועי) ורמה טכנית נמוכה (ישליך על מהירות טעינת האתר, אבטחה והיקף האפשרויות במערכת).

עד כמה אמין הספק?

אתר הוא כיום כלי עסקי משמעותי ביותר ולא היית רוצה להפקידו בידיים לא אמינות. מחד, לא קל להעריך אמינות ספק ומחיר גבוה לא מעיד על כך בהכרח. מאידך, זו נקודה חשובה וכדאי לכן להשקיע, בחיפוש מידע על הספק, כולל ובעיקר ממקורות שלא תלויים בו. בסקירה הבאה תוכלו למצוא מידע מעמיק בנושא.

אחסון אתרים

מה באמת איכות התמיכה?

תמיכה ושירות, באיכות וזמינות סבירים, חיוניים לשימוש מקצועי בשירותים כאלה. עם הזמן, יעלו באופן טבעי סיבוכים טכניים ואפילו באגים, שיידרשו סיוע והתייעצות עם הספק. במקום לגלות בשעת צרה שהספק "צולע" בהיבטים אלה, מוטב לנסות להעריך זאת בשלב מוקדם ככל הניתן. אפשר למשל להתרשם מהיקף ואיכות התיעוד והעזרה שזמינים באתרו ולנסות את מהירות המענה במרכזיה ובתמיכה.

האותיות הקטנות

סביב עסקה כזו, יש "אותיות קטנות" לרוב, בחוזה, בהסכם רמת השירות (SLA), בתנאי שימוש באתר ועוד. כדאי שלא לדלג באופן אוטומטי על התעמקות בהם. קח בחשבון, שזהו למעשה חוזה ומבחינה זו – חוזה שנוסח רק על ידי הספק. כלומר, אם משהו בו לא הוגן כלפי אחד הצדדים, נחש איזה צד זה כנראה יהיה?

השלכות משנה

לעתים עולות שאלות כמו, האם הבחירה בספק אחסון אתרים תשפיע על היבטי SEO? על האבטחה? על הזמינות העסקית שלנו? בשאלות חשובות, מומלץ שלא להסתפק ב"אל תדאג.. יהיה בסדר.. כולם משתמשים בזה.., אלא

לברר במדויק ואף לנסות. מהירות טעינת האתר למשל, עלולה להיות גרועה בגלל ספק האחסון ובכך להשפיע לרעה על דירוג SEO וגם על הזמינות העסקית.

מילי שמעון

מילי שמעון

בונה אתרים ומומחית בעיצוב גרפי עם שנות 10 שנות ניסיון בתחום.