בונים אתר, זה מה שכדאי לדעת לפני

היום לכל בית עסק ולכל ארגון או חברה, יש אתר משלהם. בדיוק כמו שבעבר הייתה השקעה עצומה בחלונות ראווה, שלטי חוצות וכדומה, הרי שהיום רוב ההשקעה הזאת מנותבת לעבר אתר האינטרנט של החברה (קראו בהרחבה בבלוג הפיננסי הירוקה מימד). זהו למעשה כרטיס הביקור החדש, היות ולא ניתן לשרוד ב- 2019 ללא אתר מושקע ומקצועי. מסיבה זו בדיוק, רוב העסקים דואגים לבנות לעצמם אתר שיכיל תוכן רלוונטי, מאמרים מקצועיים, סרטוני וידאו מלאים בטיפים ועצות חשובות וכמובן תמונות שימשכו את העין. בדרך כלל, מלאכת בניית האתר לעסק נעשית על ידי בוני אתרים מקצועיים ומנוסים, אך ישנם אנשים שמעוניינים לנסות לבנות לעצמם אתר בצורה עצמאית. בכל מקרה, כדאי להכיר את העקרונות השונים של בניית אתרים, על מנת להבין את התחום קצת יותר לעומק ולדעת מה הכי נכון עבור האתר שלכם.

בונים אתר? כדאי שתכירו את התחומים הבאים!

קודם כל, יש להבין כי ישנם סוגים שונים של אתרים. אחד הסוגים הנפוצים ביותר, הוא אתר מסוג חנות וירטואלית. אתר מסוג זה פעיל 24/7 והוא יכול לשרת מגוון רחב של אנשים מכל חלקי הארץ, היות וקבלת הסחורה נעשית באמצעות משלוח. בנוסף לכך, קיימים סוגים נוספים של אתרים כגון אתרי תדמית שנועדו להגדיל את החשיפה של החברה ללקוחות פוטנציאלים, אתרי תוכן שנועדו לספק ידע ומידע ודפי נחיתה שמטרתם היא לפרסם מוצר/שירות מסוים. בכל סוגי האתרים, יש צורך להתאים את מאפייני האתר לעסק, על מנת להדגיש את הנקודות החזקות וכמובן להתאים את האתר לקהל היעד שלו. ההתאמה נעשית הן מבחינת התוכן והן מבחינת עיצוב האתר. יש צורך למשל, להשתמש בתמונות מרהיבות ומיוחדות, דבר שניתן לקחת ממאגרי תמונות לרכישה המצויים באינטרנט. זוהי הדרך הטובה ביותר להוסיף צבעוניות ועניין באתר, דבר שיגרום לגולשים להישאר יותר זמן ויגדיל את הסיכוי לרכישה או להשארת פרטים.

לסיכום, כל מי שמתעסק בתחום של בניית אתרים, חייב להכיר את כל הנקודות השונות שנחשבות למשמעותיות ביותר להצלחת האתר. למשל, יש צורך להשקיע בגרפיקה איכותית ולא להתפשר על קניית תמונות באיכות בינונית. כמו כן, חשוב להתאים את האתר לנייד, כדי למקסם את הפוטנציאל שלו.

מילי שמעון

מילי שמעון

בונה אתרים ומומחית בעיצוב גרפי עם שנות 10 שנות ניסיון בתחום.