מה חשוב לדעת בעיצוב אתרי אינטרנט

כיום, כל בעל עסק מוצר שירות רעיון, ארגון או גוף ציבורי, יודע כי אתר אינטרנט הוא הא' ב' של מכירות והקניית שירותים. אתר כזה עליו להכיל את כל מה שהלקוח צריך לדעת אודות המוצר או השירות, בעוד שהוא חייב להיות נוח לשימוש, אינפורמטיבי ומעוצב נכון. הדרך לעצב נכון אתרים, מתחילה בדרך כלל באמצעות פנייה אל אנשי המקצוע, המומחים בתחום זה. אבל כיצד מעצבים את האתר? ואיך בוחרים את המומחים? הכול בהמשך.

אתרי אינטרנט ישנם אינספור וכיום כול אדם שרוצה להעביר מסרים מדויקים אל קהל יעד או קהל צרכנים – מחפש אנשי מקצוע שיבנו ויעצבו עבורו אתר. אתר זה ישמש כרטיס ביקור נרחב שמפרט שירותים, פרטים על בעל העסק או החברה, את התועלות של המוצרים, כמו גם דוגמאות לעבודות וסרטונים בעת הצורך.

כדי להעביר את התכנים בצורה נכונה – דרוש סטודיו לעיצוב אתרים מומחה, אשר יעצב את האלמנטים בהתאמה למה שתרצו לשדר לקהל היעד.

אז מה צריך לדעת כאשר מעצבים אתר? הנה מספר דגשים:

התאמה לסגנון הכללי של המוצר או השירות

כאשר אתם בוחרים חברת עיצוב ובניית אתרים, שימו לב כי הם מצליחים לזהות את הקונספט המתאים לעיצוב האתר, תוך התאמה והתכתבות רצופה עם הטון והשפה שמלווים את השירות או את המוצר שלכם. בכך אפשר לייצר קו אחד וקונספט אחיד שמוביל את האתר.

יצירת מכלול מעוצב וזורם שיותיר את הגולש באתר

צרו בעת העיצוב מכלול אלמנטים שיספק לגולשים נוחות, כמו גם אתר רספונסיבי, וגישה מעולה לדפים וקישורים. בכך אפשר להגדיל את הגלישה של הלקוחות באתר: מה שיוביל בסופו של דבר ליצירת קשר או לרכישה בחנות הווירטואלית (במידה ויש כזאת).

הדגשת אלמנטים חשובים בכול הנוגע למדיה ותמונות

חשוב כי המעצב ידע לשלב תמונות וסרטונים של המוצר או השירות באתר. מעצבי אתרים טובים, ידעו כיצד אפשר לייצר סרטוני אנימציה אינפורמטיביים תוך שילוב ועיצוב תמונות ובכך יצירת  אתר אינטרנט איכותי מעוצב, אשר יש בו כל מה שהלקוח צריך לזכור.

מילי שמעון

מילי שמעון

בונה אתרים ומומחית בעיצוב גרפי עם שנות 10 שנות ניסיון בתחום.