מה זה וירוס כופר?

אם עוד לא שמעתם על וירוס כופר כדאי מאוד שתקראו את המאמר הבא. הוא קצר אבל מאוד חשוב. במידה והעסק שלכם מתבסס על עבודה עם מחשב (כמעט כל עסק כיום) אתם חשופים לנזקי איום ותשלום של כופר. ואם עוד לא הבנתם בדיוק על מה מדובר, ריכזנו לפניכם במאמר הבא את הדברים שהכי חשוב לדעת בנושא, בצורה קצרה ותמציתית.

שלבי הפעולה של וירוס כופר

השאלה הגדולה: מה זה וירוס כופרוירוס כופר הוא לרוב תוכנה אשר יש לה יכולת לבצע הצפנה לקבצים שונים במחשב שלכם וברשת, לנעול אותם, ולבקש תשלום תמורת שחרור של הנעילה. במידה ולא תשלמו את הכופר לא תהיה לעסק שלכם שוב גישה למידע. לעתים מדובר על מדיע עסקי יקר ערך שאתם ממש לא רוצים לאבד את הגישה אליו, ואת שלמות המידע. לא רק עסקים קטנים נפגעים במקרים כאלו. גם חברות ענק ותאגידים גדולים חשופים לאיומים של וירוס כופר, וכמה וכמה מקרים שזו לחשיפה בינלאומית הצביעו על כשלי אבטחה בתאגידי ענק שנאלצו להתמודד ימים ארוכים מול איומי הכופר. לתאגידי ענק יש יכולת כלכלית איתנה להתמודד, אך לעסק קטן במרבית המקרים ממש אין יכולת.

מאין מגיע וירוס כופר?

וירוס כופר מגיע לתיבת המייל של העובד, דרך באנרים של פרסומות ודרך תוכנות השתלטות מרחוק על המחשב – תוכנות שהן חלק חיוני אצל עסקים רבים שמספקים שירות והתקנה מרחוק של מוצרים שונים.

כיצד מתמודדים עם וירוס כופר

יש כמה דרכים פשוטות להתמודדות עם וירוס כופר, כמו למשל לוודא שאתם והעובדים שלכם משתמשים בגרסאות עדכניות של דפדפנים. פעולה נוספת פשוטה שניתן לעשות היא לחסום פרסומות באתרים באמצעות כלים ייעודיים, לוודא תקינות של תוכנת אנטי וירוס, ועוד.

> נפגעתם מוירוס כופר? המשיכו לקרוא על דרכי התמודדות והתאוששות מאסון בעזרת DRP

מילי שמעון

מילי שמעון

בונה אתרים ומומחית בעיצוב גרפי עם שנות 10 שנות ניסיון בתחום.