בניית אתרים בוורדפרס – מדוע זה משתלם לנו?

עד שנת 2003 בערך, כל מי שרצה להקים אתר אינטרנט, סביר להניח שפנה אל חברות שמתמחות בבניית מערכת ניהול ואתרים. אותן חברות ידעו לבנות אתרים בצורות שונות, כל אחת על פי הכלים והאמצעים שעמדו לרשותה 

בשנת 2003, כאמור, זה השתנה במובנים מסוימים. אז הגיעה לעולם מערכת וורדפרס. מערכת לבניית אתרים שמופצת באופן חופשי, שכן היא נבנתה בקוד פתוח, אשר מאפשר לכל אחד גם לרכוש ולהשתמש במערכת וגם לשלב בה פיצ'רים שיכולים לעזור לו. אותם הוא יכול להציע לקהל הרחב במסגרת חנות יישומים שיש במערכת ופתוחה לכולם. 

הרעיון של מערכת וורדפרס הוא מאוד פשוט. במקום שכל אחד יבנה מערכת אתר משלו, אפשר לרכוש את מערכת הניהול מהחברה, לרכוש טמפלט של עיצוב כזה או אחר, ואז כל מה שנותר זה פשוט להכניס תכנים, תמונות, סרטונים ולעצב את האתר כפי שרוצים עם בונה אתרים. אפשר כמובן לשלב אמצעים נוספים שמתאימים ספציפית לצרכים של האתר. 

מדוע משתלם לעבוד עם וורדפרס?

ראשית, זה חוסך הרבה מאוד זמן. בניית מערכת ניהול ואתר, זה תהליך מאוד ארוך וקשה. לעומת זאת, התקנה של וורדפרס ועיצוב אתר דרך המערכת, הוא תהליך פשוט יחסית. ניתן לעשות זאת ביום אחד או מספר ימים ספורין. 

שנית, מדובר על מערכת שאפשר לשנות את העיצוב שלה בקלות. אפשר לבחור טמפלטים שונים ולעבור ביניהם, אפשר להכניס לתוך האתר חומרים שונים בצורה פשוטה ומהירה. 

שלישית, כל תהליך הניהול של האתר הוא נוח. מדובר במערכת ניהול מאוד פשוטה, אשר מזכירה במובנים רבים מערכת ניהול של בלוג. כמו כן, המערכת בנויה באופן כזה שניתן לקדם את האתר בקלות. 

ארבע, כל אחד יכול לעשות את זה. לא צריך ללמוד קוד ותכנות. גם מי שאיננו מתמחה בנושא, יכול להוריד מערכת למחשב ולהשתמש בה. זה מאוד פשוט ונוח. 

חמש, כשבונים אתר וורדפרס עם מתן כהן בונה אתרים, אנחנו מחזיקים במערכת ובכל החומר שבאתר. אם נבנה אתר דרך חברה חיצונית, אז המערכת שייכת לה וזה יכול להיות בעייתי, אם נרצה להתנתק ממנה.

מילי שמעון

מילי שמעון

בונה אתרים ומומחית בעיצוב גרפי עם שנות 10 שנות ניסיון בתחום.