עיצוב אתרים – מה חשוב לדעת?

כשאנחנו בונים אתר אינטרנט חדש לעסק או בכלל, יש משמעות לא רק לתכנים שאנחנו נספק ולא רק למוצרים שנרצה לשווק או למכור, יש משמעות גדולה גם לעיצוב של האתר, כלומר איך הוא בנוי, איך הוא נראה. 

אנחנו לא נוכל להתייחס לאתר בתהליך הבנייה או לאחר מכן, מבלי שנתייחס לעיצוב שלו. בסופו של דבר, כשגולש נכנס לאתר מסוים, עוד לפני שהוא מבין כיצד האתר פועל, לאן מוביל אותו כל כפתור, איך כל תפריט יכול לשרת אותו, הרי שיש משמעות מאוד גדולה, מאוד רחבה לעיצוב של האתר שנחשף בפניו. הרי זה הדבר הראשון שהוא רואה בעיניים שלו, עיצוב אתרים מוקפד.

בין אם הכוונה לצבעים, בין אם הכוונה לחלוקה בין החלקים השונים, סוג הפונט, גודל הפונט, הכותרות וכל דבר אחר שאנחנו רואים בעיניים. יש לכך משמעות לא רק מבחינת העיצוב, מבחינת מה שהעין רואה, אלא מעבר לכך, יש לזה גם משמעות בהיבט של כיצד הוא יכול להשתמש באתר בצורה נוחה, פשוטה, מבלי להתבלבל, מבלי לשאול את עצמו, מה הוא אמור לעשות ואיזה מסר אנחנו רוצים להעביר לו. 

מה חשוב לדעת על עיצוב אתרים

ראשית, העיצוב אמור לשרת את האתר לא פחות מהתכנים וכל מה שיש באתר. הוא אמור לשרת את הגולש בחוויית הגלישה שלו והוא אמור לשרת אותו בהיבטים של נוחות וקלות השימוש. 

שנית, העיצוב אמור לספק לאתר אפשרויות פעולה שונות. כלומר, אם אנחנו בוחרים בטמפלט מסוים, זה לא רק לצורך עיצוב גם אלא לצורך בנייה או לצורך אחסון מידע באתר. במובנים מסוימים העיצוב נועד לשרת גם אותנו, בתור מי שמפעילים את האתר. 

שלישית, העיצוב מוכר בעצם את מי שאנחנו לגולשים ולכל מי שמשתמש באתר. 

 

מילי שמעון

מילי שמעון

בונה אתרים ומומחית בעיצוב גרפי עם שנות 10 שנות ניסיון בתחום.