למה צריך מאגר תמונות

הרבה מאוד אנשים שעוסקים בעולם האינטרנט בכלל והעיצוב פרט, דואגים לשמור לעצמם מאגר תמונות גדול ורחב. הם עושים את זה באמצעות אתרים שמספקים אפשרות ליהנות מתמונות מסוגים שונים ללא עלות או בעזרת מנוי שמבוסס על כמות או על תקופת זמן מסוימת.

הרעיון הוא מאוד פשוט, הם דואגים להוריד למחשב מאגר גדול של תמונות מסוגים שונים על פי הצרכים שלהם. כך הם יכולים להשתמש בהן בכל עת שהם ירצו, ללא שום בעיה של זכויות יוצרים. כידוע, אנחנו לא יכולים להשתמש בכל תמונה שאנחנו רוצים באופן חופשי. תמונות רבות מוגנות בזכויות יוצרים של הצלם, מה שאומר, שאם אנחנו רוצים להשתמש בהן, עלינו לשלם לו והסכומים יכולים להיות מאוד גבוהים.

כאמור, הפתרון הוא לפנות אל אותם מאגרי תמונות ולהשתמש בתמונות שיש בהן, בין אם זה בחינם ובין אם זה בתשלום. בכל מקרה אנחנו נוכל לעשות בהן שימוש חופשי, מתי, כמה ואיפה שאנחנו רוצים.

השאלה היא, מדוע בכלל אנחנו נרצה מאגר תמונות, למה שנרצה לאגור ולאסוף תמונות במחשב שלנו, לשם מה זה טוב.

יש לכך כמה הסברים די פשוטים. הראשון שביניהם, על מנת לעצב, לבנות אתר אינטרנט, עמוד נחיתה, לעשות שיווק בפייסבוק Killermedia לעמוד פייסבוק, פרסומת או כל דבר אחר, לא מספיק להשתמש רק בטקסט, אנחנו צריכים גם להשתמש בתמונות. הדרך הנכונה והטובה לעשות את זה, היא באמצעות מאגר תמונות בו אנחנו יכולים למצוא כל תמונה שאנחנו מחפשים בכל נושא לכל צורך. במילים אחרות, אם אנחנו רוצים לעצב משהו, אנחנו תמיד יכולים להשתמש בתמונות שמותאמות לצרכים שלנו, דרך אותם מאגרים.

הסבר אחר הוא, שאותן תמונות יכולות לספק לנו בסיס למוצרים שונים שאנחנו רוצים להציע ללקוחות שלנו. מאחר ולא תמיד יהיה לנו קשה ואפשרות לייצר תמונות בעצמנו, אנחנו יכולים להשתמש בתמונות מהמאגרים. מדובר בתמונות איכותיות בסך הכל ולכן אין סיבה שאנחנו לא נשתמש בהן לצרכים שלנו.

לסיכום, מאגרי תמונות יכולים להיות כלי מאוד אפקטיבי לצורך שימוש עבור אמצעים וצרכים שונים. אנחנו רק צריכים למצוא את התמונות שמותאמות לנו.

מילי שמעון

מילי שמעון

בונה אתרים ומומחית בעיצוב גרפי עם שנות 10 שנות ניסיון בתחום.