בניית אתרים – איך עושים את זה?

עבור לא מעט אנשים, כל הנושא של בניית אתרים נשמע כמו סינית. הרי זה דורש ידע בתכנות, ידע בשפות, מעבר לזה, זה דורש הבנה בדברים כמו עיצוב, כתיבת תכנים, שיווק ופרסום ועוד. אך האמת היא, שכל התחום עבר שינויים רבים במהלך השנים, והיום הרבה יותר קל לבנות אתרים, וגם מי שאיננו בהכרח למד את התחום ועובד בו, יכול להקים אתר כזה או אחר. 

עם זאת חשוב לומר, בשביל לבנות אתר בצורה מקצועית וטובה, אתר איכותי, רצוי להיעזר באנשי מקצוע ולא לעשות את זה בעצמנו, אלא אם יש לנו הבנה עמוקה בתחום או שאנחנו מוכנים להסתפק באתר לא מקצועי בהכרח. 

ברמת העיקרון, בניית אתרים מתבצעת על פי הצרכים של מי שמזמין את השירות וכן בהתאם למה שקיים בשוק, כלומר על פי הפלטפורמות שקיימות בפועל. עם זאת צריך להדגיש, הדרך לבניית אתר אינטרנט, עוברת בשלבים בסיסיים דומים, באופן יחסי. כלומר, בשביל לבנות אתר אינטרנט, יש להיערך לכך על פי שלבים מסוימים ולבצע תהליך עבודה מסודר, ראו דוגמא כאן https://seop.co.il/how-website-building-works

מה הם השלבים לבניית אתר אינטרנט

שלב ראשון, יש לתכנן את האתר. מה בדיוק אנחנו רוצים שהוא יכיל, כיצד אנחנו רוצים שהוא יכיל את זה, מה בדיוק אנחנו רוצים שהוא ייצר עבורנו, לשם מה אנחנו בונים אותו. 

שלב שני, יש לקבוע יעדים, מטרות. כלומר, עלינו להחליט מה התוצאה שאנחנו רוצים לקבל, מה האפקט שהוא רוצים לייצר. למשל, איך אנחנו להשתמש באתר לצורך פרסום ושיווק, מה השאיפה שלנו לקבל מהאתר ועוד. 

שלב שלישי, עלינו לערוך מחקר שוק מקיף, מעמיק, לדעת מי המתחרים שלנו, לדעת האם התחום שלנו נחשב תחרותי או לא, מה היתרונות ומה החסרונות ביחס למתחרים ועוד שורה ארוכה של שאלות שחשוב מאוד לענות עליהן במסגרת המחקר. 

שלב רביעי, אנחנו נאפיין את האתר, נקבע איך בדיוק אנחנו רוצים לבנות אותו, מה אנחנו רוצים שהוא יכיל, איך הוא יעוצב, איך הגולש ייהנה מחוויית גלישה באתר ועוד. 

צריך להדגיש, אנחנו יכולים לבנות את האתר במערכת סגורה שחברות בניית אתרים מייצרות עבורנו, ואנחנו יכולים לבנות את האתר דרך מערכות פתוחות, כולל באופן עצמאי. אז עלינו ללמוד על המערכת, להבין כיצד עובדים איתה ובצורה כזו, להפיק ממנה תועלת מרבית. מן הסתם, ככל שאנחנו נלמד יותר על המערכת, כך נגלה יותר ויותר כלים שנוכל להשתמש בהם לצרכים שלנו.

מקדמים אתרים? הכירו שירות בניית קישורים

מילי שמעון

מילי שמעון

בונה אתרים ומומחית בעיצוב גרפי עם שנות 10 שנות ניסיון בתחום.